25. prosince 2013

TW No. 2 Christmas presents

 Ahoj! Jakpak si užíváte Vánoce? a co jste našli pod stromečkem? Já jsem pod ním objevila tělový krém od Avonu, je opravdu úžasný! Má velice jemnou vůní, je lehký a snadno a rychle se "dostane pod kůži". Dále jsem dostala vůni Eternal magic, též od Avonu a sama sobě jsem si nadělila parfém od Lancome. Pokud chcete vědět co dalšího jsem dostala tak směle čtěte dál:)

EN: Hi, do you enjoy Christmas time? I do. I´m gonna show you what I got for Christmas in this post. You can see some body cream from Avon, it smells very nice and it feels so nice on your skin! Another thing from Avon I got is fragrance Eternal magic. I really like it! And the last thing I got from myself is parfume by Lancome. Love it! If you want to see other things I got just keep reading...

 I got curling Iron! I wanted it quite a long time and I finally got it now! I also wanted thah Tangle Teezer and it is really magic stuff! Then I got some hair spray, shampoo, lip balm, just little bauty goodies :) I got diary from my lovely sister and this amazin bear, which smeels like lavender!And the biggest present I got is this new fisheye lense! I´m so excited to take pictures with this one!

I hope you got everything you wanted and that you enjoy christmas holidays. Have a nice time!

2 komentáře :

Thank you for every single comment <3